Урок “Градусна сітка Землі Географічні координати”

Знайдіть точку на карті або глобусі й проведіть вертикальну лінію до найближчої паралелі. Наприклад, якщо точка знаходиться між паралелями 50° N і 51° N, то її географічна широта буде близькою до 50.5° N. Градусна сітка утворена перетином паралелей і меридіанів, дозволяє визначити географічні координати точок на земній поверхні, тобто знаходити їхню широту і довготу. Градусна сітка на глобусі й географічній картіПоняття про географічні координати Градусна сітка Землі складається з паралелей і меридіанів ― умовних ліній, яких немає на поверхні Землі. На картах їх проведено для того, щоб можна було визначити точне місце розташування будь-якої точки Землі. Другий спосіб — використання астрономічних спостережень за положенням сонця або зірок на небосхилі. Для цього потрібно мати секстант — спеціальний прилад для вимірювання кутів між горизонтом та об’єктом на небі.

Широта і довгота на карті – важливі географічні координати. Земля обертається на 360 градусів на день, або 15 градусів на годину, тому існує прямий зв’язок між довготою і часом, коли сонце піднімається і опускається.

Дивовижна географія Північного полюса

USPLS насправді є засобом опису земельних ділянок, але, як широта і довгота, USPLS – це в основному сітка, яка може бути використана для визначення місця розташування. Географічна широта — це один з основних параметрів, що описує положення точки на поверхні Землі, і має ключове значення для багатьох галузей, від картографії до кліматології. У цій статті ми розберемо, що таке географічна широта, як вона визначається, наведіть приклади та обговоримо її значення. Екватор розташований під прямим кутом до осі Землі, приблизно посередині між Північним і Південним полюсами. При вугіллі 0 градусів він використовується в географічній системі координат як відправна точка для обчислення широти і довготи на карті. Загалом, біорозмаїття зменшується з віддаленням від екватора до полюсів. Це пов’язано з тим, що в тропічних регіонах клімат є стабільним і сприятливим для життя протягом усього року.

Як визначити широту та довготу?

Сонце може спостерігатися в зеніті тільки на тих широтах, що містяться між двома тропіками. 1 .Відстань від екватора до певного місця, визначена у градусах. Послання прочитано, і нам залишилося лише знайти це місце, позначити його на карті та відправитися в подорож за скарбом. Я вам пропоную вам https://bet.ua/uk об’єднатися в групи і відшукати потрібну точку на карті. Безсумнівно, піонером революційної навігації був капітан Джеймс Кук, який подорожував просторами Тихого океану завдяки технічному Генрі Томасу Харрісону. У 1759 році Харрісон розробив перший навігаційний годинник.

За допомогою методу трилатерації GPS-приймач може визначити свою географічну широту, довготу та висоту над рівнем моря. GPS широко використовується для навігації у повітряному, морському, залізничному та автомобільному транспорті, а також для картографування, геодезії, сільського господарства, спорту та інших цілей. Географічна широта — це одна з координат, яка визначає розташування будь-якої точки земної кулі.

широта лінії

Напрямок місцевого меридіана, що проходить через певну точку, можна визначити опівдні, коли тінь, що відкидається будь – яким предметом, збігається з лінією меридіана. Варто пам’ятати, що на географічних картах може бути спотворення форм ліній через проекції. Меридіани та паралелі можуть бути закругленими, а не прямими лініями. Тому лінії, проведені до країв картки для визначення координат, також потрібно округлити, щоб вони відображали реальні значення. Екватор — це найдовша паралель, яка дорівнює 0° географічної широти й рівномірно ділить Землю на північну та південну півкулі. Від екватора географічна широта зростає в напрямку до полюсів і досягає 90° на кожному з них.

Залишити відповідь Скасувати коментар

Тропіки отримують багато сонячної енергії та опадів, що сприяє розвитку рослинності, яка є одним джерелом харчування і притулку для тварин і мікроорганізмів. Через це тропіки мають найбагатшу флору і фауну на Землі, яка охоплює також ендемічні види, що зустрічаються тільки в певних регіонах. У тропічних лісах Африки ростуть дерева кокао (Theobroma cacao), з якого виготовляють шоколад, і колу (Cola acuminata). У тропічних лісах Азії поширені дерева гарцинії (Garcinia mangostana), з якої одержують соковитий фрукт мангостан, і дуріан (Durio zibethinus), на якому росте дуже ароматний фрукт. Серед тварин тропічних лісів можна виділити таких представників, як мавпи, папуги, колібрі, метелики, жаби, змії, леопарди та слони. Щоб дізнатися широту за зорями, треба виміряти кут між горизонтом та певною зорею, яка має відому деклінацію — кут між екватором і променем до зорі. Деклінація зоряного полюса дорівнює 90°, а деклінація Полярної зорі дорівнює приблизно 89°.

Вона вказує на положення на поверхні Землі в північній або південній полушарі. У цій статті ми розглянемо, що саме означає географічна широта, як її вимірюють та яке значення вона має для географічних досліджень. Лінії широти вимірюють відстань на північ або південь від екватора.

(Роздаю кожному учню опорний конспект по темі уроку, який учні коментують, пізніше вони вклеюють його в зошит). Інтерес до роботи  з картами, поважне ставлення до праці картографів.

Наприклад, тропіки — це паралелі 23°27′, а полярні кола — паралелі 66°33′. Екватор — початкова паралель 0°, від якої ведеться відлік паралелей. Усі вони проведені на північ і південь від екватора і мають назву від 0° до 90° відповідно північної і південної широти. Географічні координати передають горизонтальне (планове) положення точок.

Географічна система координат визначає почесні координати, засновані на поверхні Землі. Він має кутову одиницю вимірювання, первинний меридіан і екватор з нульовою широтою.

широта лінії

Геодезичні системи координат

На південь від екватора я завжди південна для всіх точок (пд. ш.), а на північ від екватора я північна для всіх точок (пн. ш.). Довгота (кут між площиною меридіану в точці спостереження та нульовим (Гринвіч) меридіаном), Широта (кут між прямовисною лінією та площиною екватора) визначають положення точки на поверхні Землі.

На відміну від екватора, тропіка Рака та тропіка Козерога, початковий меридіан і всі лінії довготи є повністю уявними лініями і не мають жодного значення для Землі чи її зв’язку з Сонцем. Якби земля була ідеальною сферою (якої вона не є), відстань або довжина 1 о широти була б постійною скрізь.

Історичні передумови виникнення географічних координат

За необхідності ці частини можна розділити на частки градуса або хвилини. Візьміть м’ячик для настільного тенісу і маркером нанесіть на його поверхню точку. Тепер спробуйте описати місце цієї точки на поверхні м’ячика. Без спеціальних методів воно нездійснене, адже поверхня м’ячика рівна, на ній відсутні лінії, до яких можна «прив’язати» нашу точку. Такі лінії є на глобусі та карті півкуль, вони утворюють своєрідну сітку, що називається градусною. А лінії називаються меридіанами і паралелями, їхнє положення пов’язано з двома унікальними точками на нашій планеті – полюсами й екватором. Екватор – це уявна лінія, яка проходить через центр Землі та ділить її на дві рівні частини.

Він складався з прямокутної дерев’яної дощечки розміром 5,1 на 2,5 см, до якої через отвір в середині була прикріплена мотузка з кількома однаково розташованими вузлами. Кожен градус складається з 60 хвилин, 1 хвилина- з 60 секунд.

У часи середньовіччя стереографічну систему координат використовували для навігаційних цілей910. Стереографічна система координат була замінена географічною системою, де використовували широти та довготи.

Це можна виразити у відносних термінах (приблизно 3000 миль на захід від Нью-Йорка, наприклад), але для картографа, пілота, геолога чи географа потрібні набагато більш конкретні вимірювання. Щоб точно визначити місцезнаходження будь-якої точки світу, ми використовуємо географічну систему координат, яка вимірюється в градусах широти та довготи. Ця система починається з уявної сітки ліній, які покривають всю планету. Розташування вимірюються на основі координат X і Y у сітці.

Детально досліджували умовні лінії градусної сітки наші географи – дослідники, зараз вони розкажуть про їх головні особливості. До основних кліматичних поясів належать екваторіальний, два тропічні, два помірні, арктичний, антарктичний. На цих територіях протягом року спостерігається один тип повітряних мас. У перехідних поясах повітряні маси змінюються двічі на рік. Виберіть та підставте у табличку потрібну характеристику паралелей та меридіанів.

Його використовують для позначення всіх видів живих організмів в одному регіоні або екосистемі. Біорозмаїття залежить від багатьох факторів, таких як клімат, рельєф, ґрунт, водні ресурси, історичний розвиток тощо. Проте одним з важливих факторів є географічна широта, яка визначає кут падіння сонячних променів на земну поверхню і тим самим кількість сонячної енергії, що надходить до одиниці площі. Таким чином, географічна широта впливає на клімат за допомогою кута падіння сонячних променів на земну поверхню, який визначає кількість сонячної енергії, що надходить до одиниці площі. Чим ближче до екватора, тим більший кут падіння і тим вища температура і вологість. Чим далі від екватора, тим менший кут падіння і тим нижча температура повітря. Для встановлення точного розташування певного місця на земній поверхні потрібно знати його географічну широту і довготу.

Однак, оскільки Земля кругла, відстані між лініями сітки різняться. Перший спосіб визначення географічної широти — за картою або глобусом, де позначені паралелі та їхні значення в градусах.

Уявна лінія, що розділяє Землю на півкулі – Північну і Південну називається …. Найдовша паралель — екватор, протяжність якої близько 40000.

Паралелі та меридіани можна провести через будь-яку точку на карті. Тож назва більшості з них необов’язково виражена лише у градусах. Так, до назви у градусах додають ще мінути (позначають ‘), яких в 1° є 60.